Είναι στιγμές
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πορεία....

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Πορεία.... Empty Πορεία....

Δημοσίευση  Νικού Κυρ Φεβ 12, 2012 10:27 pm

Χθες σαν επαναστατημένη νεολαία κι εγώ κατέβηκα Ομόνοια στην πορεία που γινόταν εκεί κάτω...η όλη κατάσταση ήταν τελείως ήρεμη και ειρηνική...το μόνο που κάναμε ήταν να φωνάζουμε συνθήματα...όταν οι κεφαλή της πορείας(οι μπροστά-μπροστά)φτάσαμε στη βουλή περπατώντας...εκεί άρχισε το τσέρτζελο...μπάτσοι και matάδες άρχισαν να πετάνε δακρυγόνα χωρίς λόγο απλά και μόνο για να σταματήσουμε να φωνάζουμε...άρχισαν να μας βαράνε με τα glob ακόμα και παιδιά όπως ήμουν εγώ...χωρίς να έχουμε κάνει κάτι και όταν οι άλλοι ερχόντουσαν να μας βοηθήσουν ερχόντουσαν οι μπάτσοι σαν της μύγες για να τους μαζέψουν...όπως μάζεψαν ένα φοιτητή που με βοηθούσε για "αντίσταση κατά της αρχής" λέει...είμαστε με τα καλά μας?βαράς ένα 15χρονο επειδή απλά φωνάζει και σε πείραξε ο φοιτητής που πήγε να βοηθήσει?
Όταν είχα φάει με το glob και με τη βοήθεια του Βασίλη(ο φοιτητής που μαζέψανε)κατάφερα να την κάνω...άρχισαν να κάνουν τις πρώτες εμφανίσεις τους κάποιοι κουκουλοφόροι και να πετάνε τις πρώτες μολότοφ...το τραγικό τις υπόθεσης?οι κουκουλοφόροι ήταν δικοί τους...πέρναγαν δίπλα από τους μπάτσους και τους matάδες και εκείνοι χαμπάρι...δεν τους έκαναν τίποτα πραγματικά...παρακρατικοί που δημιουργούσαν επεισόδια για προπέτασμα καπνού...να ασχοληθούμε με τα επεισόδια έξω από τη Βουλή και να ξεχάσουμε αυτό που πάει να υπογραφεί εκεί μέσα...την καταδίκη μας...
Τώρα στο κέντρο γίνετε χαμός...ξεκινήσαμε με μια ειρηνική πορεία και τώρα οι παρακρατικοί τα'χουν κάνει μπάχαλο εκεί κάτω...όσοι έχουν μείνει στην πορεία έχουν φάει το ξύλο και το δακρυγόνο της ζωής τους από μπάτσους και matάδες...μια φίλη μου...φοιτήτρια είναι στο νοσοκομείο,γιατί δύο μπάτσοι είχαν πέσει πάνω της και τη βαρούσαν επειδή απλά φώναζε...μάζεψαν τόσος και τόσους...παραλίγο να καταλήξω κι εγώ κρατητήριο επειδή απλά φωνάζαμε
Επιπλέον...Τώρα αυτές οι εικόνες κάνουν το γύρο του κόσμου...
Εύγε Ελληνικό κράτος...καταφέραμε πάλι να γίνουμε ξεφτίλα ως "οι βάρβαροι" της Ευρώπης...


Νικού
Νικού
Admin

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 197
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2012
Τόπος : Ηλιούπολη Αττικής

https://einaistigmes.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πορεία.... Empty Απ: Πορεία....

Δημοσίευση  kaardoula1925 Δευ Φεβ 13, 2012 10:17 am

Μια ζωη τα ιδια τοσα χρονια τους ξερουνε ποιοι ειναι και τιποτα!!Ελεος πια!!Απογοητευση και οργη!Οπως ειπε και μια γυναικα στις ειδησεις που τις κατεστρεψν το μαγαζι....Η ιδια μας η χωρα μας διωχνει!Αντε να βρεις κουραγιο ν παλεψεις μετα!ΝΤΡΟΠΗ!!
kaardoula1925
kaardoula1925

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 131
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2012
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πορεία.... Empty Απ: Πορεία....

Δημοσίευση  Νικού Τετ Φεβ 15, 2012 5:38 am

kaardoula1925 έγραψε:Μια ζωη τα ιδια τοσα χρονια τους ξερουνε ποιοι ειναι και τιποτα!!Ελεος πια!!Απογοητευση και οργη!Οπως ειπε και μια γυναικα στις ειδησεις που τις κατεστρεψν το μαγαζι....Η ιδια μας η χωρα μας διωχνει!Αντε να βρεις κουραγιο ν παλεψεις μετα!ΝΤΡΟΠΗ!!

Πότε ντράπηκε κάποιος από αυτούς Έλενά μου για να το κάνει και τώρα?Μια ζωή στο απυρόβλητο ήταν όλοι τους...κάναν της μαλακίες τους και πάντα τη βγάζαν καθαρή...γιατί ν'αλλάξει αυτό τώρα?
για να καταλάβεις πέταξαν χημικά και στον Γλέζο...μπροστά του...μεσ'τη μούρη του μπροστά ήμουνα...άσχετα με το ότι είναι σύμβολο αυτός ο άνθρωπος για την Ελλάδα...είναι και 80φευγα χρονών έτσι...και πες ότι εγώ αντέχω το ξύλο και τα χημικά...αυτός τα αντέχει...ένας γέρος που δεν είχε την υποχρέωση να κάνει κάτι και εδώ που τα λέμε...ούτε και την ανάγκη...κι όμως αγωνίζεται για εμάς...και του πετάς χημικά...είμαστε σοβαροί?
Νικού
Νικού
Admin

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 197
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2012
Τόπος : Ηλιούπολη Αττικής

https://einaistigmes.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πορεία.... Empty Απ: Πορεία....

Δημοσίευση  kaardoula1925 Κυρ Φεβ 19, 2012 8:46 am

Αυτο το παραδειγμα που εδωσες τα λεει ολα και ειναι ενα απο τα λιγα!
kaardoula1925
kaardoula1925

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 131
Ημερομηνία εγγραφής : 04/02/2012
Τόπος : Αθηνα

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πορεία.... Empty Απ: Πορεία....

Δημοσίευση  Νικού Τρι Μάης 01, 2012 5:04 am

Σήμερα είχα κατέβει στην πορεία για την Πρωτομαγιά...
ένα έχω να πω...
Τελικά οι μπάτσοι δεν είναι ούτε γουρούνια ούτε δολοφόνοι....πουλημένοι είναι!
Για 600 ευρώ το κομμάτι!!!
Νικού
Νικού
Admin

Θηλυκό Αριθμός μηνυμάτων : 197
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2012
Τόπος : Ηλιούπολη Αττικής

https://einaistigmes.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης